Bramy ślubneCzym są bramy ślubne?
To nic innego jak pięknie ozdobione wejście do domu, mieszkania, czy klatki schodowej.

Jak ozdobić nasze wejście by było równie piękne jak piękny jest dzień ślubu?

Pomysłów jest tyle, ile wyobraźni w naszych głowach. Oto kilka propozycji.

Korona z chojny ułożona w kształt podkowy, zawieszona wokół drzwi to jeden z najpopularniejszych pomysłów. Chojnę można ozdobić kwiatami lub kokardkami, najlepiej w kolorze pasującym do wiązanki ślubnej. Korona najbardziej sprawdza się przy wejściu do klatki schodowej w bloku, które często nie wyglądają zbyt estetycznie. Natomiast samą klatkę schodową można ozdobić balonami i wstążkami przypiętymi do poręczy. Można również rozsypać płatki kwiatów na schodach, które pięknie ożywią szarość klatki.

W przypadku, gdy mieszkamy w prywatnym domu sprawa jest prostsza. Tu sami dbamy o wejście do domu przez cały rok, a nasz ogród jest zawsze zadbany. Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej ozdobić wejście możemy np. wykonać piękny baldachim z cienkiego, tiulowego materiały. Jednak, gdy wolimy coś skromniejszego, wystarczy przywiązać kilka baloników wokół wejścia.

Ostatnimi czasy coraz modniejsze są zabawne tabliczki przywieszane nad wejściem np. tabliczka z napisem „Panna Młoda” stylizowana na podobizna tabliczki z napisem: „UWAGA ZŁY PIES”. Nad wejściem do domu Pana Młodego można przywiesić napis „I PO CHŁOPIE”. Takie tabliczki będą prawdziwym zaskoczeniem, a jednocześnie dostarczą sporo śmiechu.

Kto przygotowuje bramę ślubną?

To zadanie dla świadków, druhen i drużbów. Spotykają się oni wieczorem w przeddzień ślubu i ozdabiają wejście u obu przyszłych Nowożeńców. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by do ozdabiania włączyli się Młodzi. Może być to dla nich dobra zabawa, działająca niczym terapia relaksująca.

Jak widać pomysłów jest mnóstwo, wystarczy tylko wybrać coś dla siebie.

Powiadom znajomego


Add to Google Wesele Ślub


Makijaż na ślub

Stoły na wesele


www.psks.pl