Dzieci na weselu. Jak ubrać najmłodszych?Dziecko jest wymagającym gościem weselnym. Również w zakresie ubioru. Dla rodziców dzieci które będą uczestniczyły w weselu przygotowaliśmy kilka porad – jak ubrać dziecko na wesele.

Strój dziecięcy – kupno czy wypożyczenie?

Tak samo jak i dorośli, tak i dzieci powinny być ubrane na ślub i wesele elegancko. Nie trzeba jednak od razu kupować dzieciom wykwintnych sukieneczek czy garniturów z których chłopiec wyrośnie zanim przytrafi mu się kolejne wesele. Najprostszym rozwiązaniem w sytuacji kiedy dziecko potrzebuje bardziej eleganckiej kreacji jest zwrócenie się do znajomych i rodziny, którzy posiadają dzieci w podobnym wieku. Są szanse, że ktoś z nich był w podobnej sytuacji i teraz będzie stanie wypożyczyć bądź odsprzedać dziecięce ubranko.
Innym wyjściem jest skorzystanie z oferty wypożyczalni sukien ślubnych bądź wypożyczalni strojów karnawałowych – oba punkty często prowadza również wypożyczanie strojów dziecięcych.
Jeszcze inna możliwością, jest dokonanie przeróbek krawieckich w zakresie posiadanej garderoby. Garnitur z którego wyrósł starszy syn można dopasować do młodszego, a dziewczynce uszyć sukienkę z naszej własnej sukienki koktajlowej której nosić już nie będziemy.

Decydując się na kupno warto korzystać z sezonowych obniżek – o tym że wybieramy się na ślub wiemy z reguły przynajmniej dwa miesiące wcześniej, można więc znaleźć coś ciekawego za nieduże pieniądze.

Dzieci na weselu

Strój dziecięcy – wygoda

Poza kosztami ubioru, trzeba tez zwrócić uwagę na jego krój i wygodę użytkowania.
Pod żadnym pozorem nie powinno się kupować dziecku ubrania które mu się nie podoba i jest niewygodne w noszeniu. Efektem będzie marudzące i płaczące dziecko które skutecznie popsuje nam weselny nastrój. Jeśli ślub odbywa się w lecie, dziecko trzeba ubrać przewiewnie – wszelkie wielowarstwowe sukienki z poliestru i innych sztucznych materiałów – choćby były najpiękniejsze – powinny zostać w szafie. Dziecku może być w takim stroju gorąco a to wywoła nie tylko rozdrażnienie, ale może również doprowadzić do podrażnienia skóry dziecka.

Drugą rzeczą na jaką trzeba koniecznie zwrócić uwagę jest odporność materiału na zaplamienia. Wiara w to, że przez cały ślub nasz maluch nie ubrudzi się jedzeniem, nie upadnie lub też że ze względu na sukienkę będzie omijał kałuże, jest – lekko mówiąc – dość naiwna. Wybrać lepiej więc taki strój z którego plamy da się łatwo odczyścić, a my sami widząc dziecko powleczone solidną porcją tortu weselnego nie dostaniemy ataku serca.

Strój dziecięcy – elegancja

Strój dziecka musi być dopasowany do jego wieku. Dziewczynki ubieramy więc w jasne, żywe kolory a ich sukienki nie powinny być dłuższe niż przed kolano. Długie suknie do ziemi, jakie czasem można spotkać w sklepach ani nie są dla dziecka wygodne, ani nie sprawiają że wygląda ono elegancko. Dziewczynkom nie powinno się również wykonywać makijażu.

Powiadom znajomego


Add to Google Wesele Ślub


Makijaż na ślub

Stoły na wesele


www.psks.pl