Kosmetyki na ślubSzara cera, podkrążone oczy, wypryski i przebarwienia które pojawiają się na skutek długotrwałego zdenerwowania, do tego nieogolone nogi, połamane i podrapane paznokcie i pan młody zarośnięty i rozczochrany...Stop! To koszmarny sen spowodowany napięciem nerwowym przed ślubem. Ale, żeby nie stał się koszmarną rzeczywistością, należy zaplanować kosmetyczny rozkład jazdy przed ślubem i dopilnować, aby został zrealizowany punkt po punkcie. W tym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

kosmetyki na slub

Przygotowania do ślubu zacznij wystarczająco wcześnie!

Przygotowaniom do uroczystości nie ma końca, są czasochłonne, pracochłonne i często bardzo stresujące, a na pewno powodują, że zapominamy o kompleksowym zadbaniu o wygląd swojego ciała. Każda kobieta chce w dniu ślubu wyglądać pięknie i świeżo, a zmęczenie, niewyspanie i nerwy mogą odbić się niekorzystnie na jej urodzie. Na piękny wygląd musimy zadbać, czyli ustalić jakie zabiegi będą w tym celu niezbędne, ale jednocześnie pilnować, aby przygotowaniom nie towarzyszyło przemęczenie. Zastanówmy się o co trzeba będzie zadbać.

Zadbaj o swoje ciało przed ślubem

Można powiedzieć, że o wszystkie wyeksponowane i widoczne elementy urody, ale wiele pań żeby mieć dobre samopoczucie musi mieć pewność, że wszystko wygląda dobrze. A elementów o których wygląd trzeba zadbać jest sporo : włosy, cera, skóra na całym ciele, szczupła sylwetka, depilacja, paznokcie rąk i nóg, makijaż. Tylko od nas zależy jak bardzo chcemy ingerować w naturalny wygląd, ponieważ obecne możliwości salonów fryzjerskich, kosmetycznych, a do tego gabinetów chirurgii estetycznej, są spore. Tyle tylko, że na niektóre z tych atrakcji musimy zarezerwować sporo czasu. Oczywiste jest, że jeśli mamy ambitny plan korekty nosa, biustu, odsysanie tłuszczu, lifting i inne zabiegi w ramach chirurgicznego poprawiania natury, to musimy zrobić to jak najwcześniej. Potrzebne jest to zarówno po to, aby mieć czas na wygojenie po zabiegu, jak i po to, aby mieć jeszcze czas na kolejne korekty jeśli efekt nie będzie zadowalający. Jeśli nie planujemy tego typu inwazyjnych zabiegów upiększających, to i tak niektóre działania należy rozpocząć odpowiednio wcześniej. Na pewno będzie to dieta mająca na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Tu potrzebujemy przynajmniej kilka miesięcy, a najlepiej rok, aby odchudzanie było stopniowe, a organizm mógł się przyzwyczaić do zmian.

Dieta przedślubna

Najlepiej jeśli połączymy odpowiednio dobraną dietę z ćwiczeniami sportowymi. Świetnym pomysłem mogą się okazać zajęcia taneczne, które podszkolą nasze umiejętności i pozwolą zabłysnąć nimi na weselu.

Włosy i cera, paznokcie

Odpowiednio wcześnie należy zacząć też kompleksowe odżywianie cery i włosów. Wskazane jest zafundowanie tym elementom urody serii kilku zabiegów tego typu w salonach dobrej marki. Na pewno nie należy testować maseczek, pilingów głęboko oczyszczających tuż przed ślubem. Jeśli chodzi o włosy to poza odżywieniem i nawilżeniem należy przetestować tez wcześniej kolor jakim chcemy mieć na okazję wesela, albo dodatkowo trwałą ondulację. Będziemy dzięki temu wiedzieć czy odcień i stopień krycia nam odpowiada, a przede wszystkim czy nie pojawia się odczyn alergiczny. Kiedy jest już na dwa lub trzy  miesiące przed wielkim dniem, warto wykonać próbny makijaż i fryzurę, nawet w kilku opcjach. Wskazane jest też wykonanie sobie na próbę tipsów lub zwykłego manicure i pedicure. Wszystko po to aby wyeliminować element zaskoczenia tuż przed ślubem i nerwowe chwile spowodowane niezadowoleniem ze swojego wyglądu. W międzyczasie należy także wypróbować balsam do ciała czy depilator na ile jest skuteczny i czy nie podrażnia skóry. Dzięki temu, tuż przed ślubem nie zaskoczą nas odczyny alergiczne w postaci plam czy wysypek, ani też niewystarczające działanie. W czasie takich przygotowań, warto także zainteresować się wyglądem ukochanego. Trzeba zadbać, aby jego włosy zostały dobrze obcięte, co też można wypróbować wcześniej, a do tego można dołożyć dyskretne pytanie o manicure.

Nogi i stopy

Na kilka dni przed ślubem warto też zadbać o pięty, zwłaszcza jeśli mamy założyć odkryte buty. Na kilka tygodni przed ślubem warto zacząć chodzić regularnie na solarium lub opalać się na słońcu, jeśli są na to warunki. Natomiast tuż przed ślubem należy tego unikać.

Tipsy czy naturalne paznokcie?

Tuż przed ślubem, na kilka dni przed nim, należy wykonać tipsy, aby ewentualne podrażnione skórki mogły się wygoić. Warto też już odpowiednio wcześniej zastanowić się co lepsze: tipsy czy naturalne zadbane paznokcie?

W tym czasie lepiej nie stosować żadnych nowych specyfików, a także nowych leków. W dzień ślubu wykonujemy umówiony makijaż i fryzurę, ale nie wysilamy się w czasie porannej kąpieli na szybką depilację i peeling na twarz. To można wykonać dzień wcześniej.

Powiadom znajomego


Add to Google Wesele Ślub


Makijaż na ślub

Stoły na wesele


www.psks.pl