Niezbędnik panny młodejŚlub i wesele, to ważna, życiowa uroczystość, dlatego zwykle chcemy, aby była doskonała. W tym celu wykonujemy precyzyjny plan przygotowań i realizujemy go skrupulatnie krok po kroku. Ale należy wziąć też poprawkę na tzw. element losowy, który może sprawić, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Trzeba więc być elastycznym i mieć awaryjny plan B na różne okoliczności, także na takie drobne awarie, dotyczące głównie pań.

Jest kilka przedmiotów, o które powinny zadbać panie planujące stanąć na ślubnym kobiercu. Przyda się mały zasobnik, taki niezbędnik panny młodej na niektóre awarie. W zestawie powinny się znaleźć: lakier do włosów, grzebień, komplet kosmetyków do makijażu, płatki do demakijażu, wsuwki, perfumy, dezodorant, chusteczki higieniczne i odświeżające, zapasowe rajstopy lub pończochy, parasol, plastry z opatrunkiem na otarcia, zasobnik z igłą i nićmi oraz nożyczkami i agrafkami, środki przeciwbólowe i lekarstwa stosowane codziennie. To drobne rzeczy na wszelki wypadek, ale dla własnego komfortu potrzebna będzie jeszcze mała, podręczna torba z zapasowymi butami ponieważ nasze nogi mogą źle znosić wielogodzinne tańce na wysokich obcasach. Jeśli zamierzamy spędzić noc poślubną w hotelu, potrzebna będzie także bielizna, kosmetyki do mycia, szczoteczka do zębów i tym podobne rzeczy potrzebne na wyjeździe. Szczególną rolę pełni tu bielizna na noc, której nie możemy spędzić w zwykłej, bawełnianej koszuli w kotki czy misie. W końcu noc poślubna rządzi się własnymi prawami.

Jest jeszcze kilka drobnych przedmiotów, o które należy zadbać w trakcie przygotowań ślubnych, będących zapewnieniem szczęścia pary młodej:

Coś niebieskiego czyli podwiązka
Podwiązka dla Panny Młodej ma podobno magiczne właściwości. Powinna ona założyć na siebie w dniu ślubu błękitną podwiązkę i nie zdejmować jej aż do nocy poślubnej. Ten kuszący talizman ukryty pod suknią ślubną ma wróżyć Młodej Parze szczęście, zgodę i namiętność w rozpoczynającym się właśnie małżeństwie. Obecnie, często podwiązka jest zdejmowana przez pana młodego w czasie oczepin.

Coś pożyczonego
Tu wystarczy detal, często jest to element biżuterii lub inny dodatek. Taki przedmiot spełnia także kryterium pod tytułem „ coś starego”. 
 
Coś nowego
To najprostsza kategoria, ponieważ panna młoda ma zwykle na sobie większość nowych rzeczy.


Poza takimi talizmanami potrzebne są także dopełnienia stroju:

Rękawiczki
Coraz częściej zakładanym dodatkiem ślubnym są rękawiczki. Najczęściej są wykonane z delikatnych materiałów: atłasu, tiulu, koronki lub jedwabiu. Odpowiednio dobrane dodają Pannie Młodej elegancji i szyku. Podczas ceremonii ślubnej rękawiczki zdejmuje się przed wymianą obrączek i zakłada zaraz po niej. Do sukienki bez rękawów pasują idealnie rękawiczki długie lub półdługie, a do sukienek z krótkim i długim rękawem lepsze są krótkie.

Buty
Buty są bardzo ważnym elementem dopełniającym strój Panny Młodej. Decyzji co do wyboru butów nie można podjąć pochopnie. Niewygodne buty mogą zepsuć nam cały dzień.

Welon
W pierwszych wiekach chrześcijaństwa welon symbolizował osłonę niewinności, dlatego nosiły go dziewice poświęcone Bogu, a także panny młode. Welon to upięta u głowy przezroczysta "zasłona". Jest to piękna ozdoba panny młodej - potrafi być czasami niesforny, żyje własnym życiem i nie układa się jak należy. Najczęściej jest wykonany z tiulu, szyfonu, organzy albo pięknej koronki. Obecnie coraz częściej panie rezygnują z tego dodatku, ale wciąż jeszcze jest symbolem zaślubin. Może być gładki lub bogato zdobiony brokatem lub kryształkami. Niektóre welony składają się z dwóch części: dłuższa część okala całą sylwetkę, krótsza - przełożona przez twarz panny młodej - tworzy woal. Welon, podobnie jak inne elementy garderoby, powinien być dobrany do stylu i fasonu sukni. Im suknia bardziej bogato zdobiona tym welon powinien być prostszy. Najbardziej romantyczna wersja welonu to długi tren.

Powiadom znajomego


Add to Google Wesele Ślub


Makijaż na ślub

Stoły na wesele


www.psks.pl