Porady

Wybierz kategorię:
Pewnie jednym z głównych Waszych dylematów jest kogo zaprosić na ślub i wesele. W tym artykule podpowiadamy kogo wypada zaprosić i jak wybrnąć z tej trudnej sytuacji.
Wiązanki ślubne
Zawiadomienia czy zaproszenia ślubne
Niestety. Wesele to spory wydatek i musicie się z tym liczyć. Wesele i ślub należą do jednych z najdroższych uroczystości. Przeczytajcie jakie są aktualne koszty ślubu i wesela. Zaplanujcie już wcześniej całą uroczystość od strony finansowej.
Wiązanki ślubne
Koszty ślubu i wesela
Nawet jeśli ślub i wesele zaplanowane mamy na miesiące letnie to nie zawsze pogoda na ślub będzie udana. Warto więc zastanowić się w jaki sposób przygotować nasz ślub i wesele na ewentualność deszczy czy śniegu.
Wiązanki ślubne
Pogoda w dniu ślubu
Wybór ślubnych butów bywa często trudniejszy niż zakup sukni czy garnituru na tą okazję. Buty są jednym z najważniejszych elementów każdego stroju, a przypadku ślubu mają dodatkowo strategiczną rolę. Powinny być dobrane zarówno kolorem jak i fasonem do całego ubrania, ale to nie koniec.
Wiązanki ślubne
Buty na wesele - eleganckie i wygodne
Planując ślub i wesele odpowiednio wcześniej możemy dopilnować wszystkich szczegółów zgodnie z upodobaniami i w zależności od gustu. I tylko od nas zależy jak wiele tych szczegółów chcemy dograć i jak daleko posuniemy się w aranżowaniu tego przedstawienia.
Wiązanki ślubne
Ślub i wesele w nawiązaniu kolorystycznym
Jest miło, romantycznie, on prosi o rękę, ona się zgadza, rodzice mają łzy w oczach, a w perspektywie jest huczne weselisko i uroczysty ślub z białą suknią. Tyle tylko, że taka perspektywa niesie za sobą spore koszty, które obciążą niebawem obie ze stron.
Wiązanki ślubne
Koszty organizacji ślubu i wesela
Zamawiając zaproszenia ślubne często poszukujecie tekstów, które będą odpowiadać Waszej uroczystości. Wybraliśmy kilkanaście najczęściej wybieranych tekstów do zaproszeń. Jeśli znacie także inne teksty możecie przesłać do nas ich przykłady.
Wiązanki ślubne
Teksty zaproszeń ślubnych
W tym artykule znajdzie kilka ciekawych podziękowań dla rodziców, które pomogą Wam stworzyć Wasze niepowtarzalne życzenia. Wiemy, że często brakuje nam słów dlatego też o treści podziękowań dla rodziców warto pomyśleć wcześniej.
Wiązanki ślubne
Teksty podziękowań dla rodziców
Zapraszanie gości na swoje wesele to proces konieczny, ale dość czasochłonny i pracochłonny. Punktem wyjściowym jest oczywiście sporządzenie listy gości. Niezależnie jednak od liczby gości,  przygotowania powinniście rozpocząć najpóźniej na dwa miesiące przed ślubem, by mieć wystarczającą ilość czasu na wszystko, goście zostali zaproszeni na czas.
Wiązanki ślubne
Jak zapraszać gości na wesele
Kiedyś zima dość skutecznie odstraszała osoby planujące ślub i wesele. Obecnie jednak ta tendencja nieco się zmieniła, być może dlatego, że od dawna już zima nie straszy bowiem mroźnymi temperaturami, które mogłyby zniechęcić gości do jakiejkolwiek aktywności, zwykle jest łagodna i słoneczna.
Wiązanki ślubne
Ślub i wesele zimą
Organizując wesele, chcemy coraz częściej zafundować gościom jakieś dodatkowe atrakcje. Skala tego zjawiska wynika z faktu, że eleganckie i efektowne są teraz wszystkie przyjęcia. Standard jest taki, że państwo młodzi są pięknie ubrani, niezależnie od stylu, stoły uginają się pod naporem jedzenia, a gości bawi zespół zapewniając świetną zabawę.
Wiązanki ślubne
Dodatki na wesele
Są w Polsce regiony, gdzie wciąż jest ważna i przestrzegana tradycja, także ta dotycząca zaślubin. Jednym z takich miejsc jest Śląsk, gdzie organizacja ślubu i wszystko co mu towarzyszy jest kultywowane w dość konserwatywnym stylu z zachowaniem dawnych obyczajów.
Wiązanki ślubne
Śląskie tradycje weselne
Jeśli macie bardzo skromny budżet, to niestety musicie uporać się z problemem sami, ale jeśli nie jest to dla was zbyt duży ciężar finansowy, to warto zastanowić się nad wynajęciem konsultantów ślubnych.
Wiązanki ślubne
Pomoc konsultantów ślubnych
Na rynku usług turystycznych coraz częściej pojawia się nowa usługa – ślub za granicą. Nie chodzi tu bynajmniej o sama podróż poślubną, ale o zawarcie ważnego i legalnego związku małżeńskiego na przykład w otoczeniu palm Bahamah, czy w urokliwej Pradze.
Wiązanki ślubne
Ślub za granicą
Wkrótce po zaręczynach zaczynacie snuć plany dotyczące terminu ślubu, wyboru kościoła lub urzędu stanu cywilnego, świadków, miejsca na wesele, szacunkowej liczby gości, podróży poślubnej. Na początek zróbcie to we dwoje, abyście poznali swoje wyobrażenia o tym, jak powinien wyglądać ten uroczysty dzień.
Wiązanki ślubne
Trudne decyzje przed ślubem
Czasy kiedy kończyło się to "uszczęśliwianiem" młodych 3 żelazkami, 2 robotami kuchennymi, 4 kompletami ręczników przeszły już do historii. Dziś sytuacja przedstawia się o wiele prościej i młodzi, aby uniknąć takich wpadek, albo robią listę prezentów ślubnych albo otwarcie mówią, że najmilej widzianym prezentem jest gotówka.
Wiązanki ślubne
Prezenty ślubne i dodatki
Problemem może być też przekonanie księdza na odprawienia zaślubin poza kościołem. Ale coraz częściej można spotkać nowoczesnych duchownych, którzy rozumieją zapis, że Kościół to nie budynek a ludzie, którzy gromadzą się w tym określonym celu.
Wiązanki ślubne
Ślub w plenerze
Aby przygotowania do ślubu nie były chaotyczne, można je odpowiednio wcześniej zaplanować. Jeżeli podejdziemy do tego rozsądnie, a przygotowania rozłożymy w czasie to jest szansa, że zaoszczędzimy sporo nerwów.
Wiązanki ślubne
Harmonogram przygotowań ślubnych
Stres towarzyszy nam całe życie, czasem jest go mniej czasem więcej. Ale są sytuacje, kiedy osiąga apogeum. Tak jest w przypadku przygotowań do ślubu i wesela, niezależnie czy jest to skromne przyjęcie czy huczne weselisko.
Wiązanki ślubne
Wielki przedślubny stres
Winietki mają wielu przeciwników ale podobna ilość osób uważa że są wspaniałym pomysłem i gwarantują udane wesele. Zobacz kiedy warto je zastosować i jak poradzić sobie z usadzeniem gości.
Wiązanki ślubne
Winietki na stoły weselne
W dzisiejszych czasach kiedy praktycznie każda osoba ma w domu komputer, a Internet dostępny jest wszędzie, konieczny jest wybór prostych rozwiązań które sprawdzą się w teraźniejszości.
Wiązanki ślubne
Lista gości z potwierdzeniem obecności
Jak ozdobić nasze wejście by było równie piękne jak piękny jest dzień ślubu? Pomysłów jest tyle, ile wyobraźni w naszych głowach. Przygotowaliśmy kilka propozycji.
Wiązanki ślubne
Bramy ślubne
Trzy tostery, dwa zestawy sztućców, cztery komplety pościeli. Nie ma to jak dostać dublujące się, całkiem niepotrzebna prezenty. Co zrobić z tym niefartem? Rozwiązaniem problemu są dwa proste słowa LISTA PREZENTÓW.
Wiązanki ślubne
Lista prezentów - bez przeszkód
Biorąc ślub kościelny jesteśmy zobowiązani do odbycia tzw. nauk przedmałżeńskich. Jednak wiele par słysząc te słowa ogarnia niepokój. Jego przyczyną jest zwykle niewiedza. W tym artykule dowiecie się kilku informacji dotyczących nauk przedślubnych.
Wiązanki ślubne
Nauki przedmałżeńskie
Tor weselny to podstawa każdego wesela. Nawet jeśli nie przepadamy za takim ciastem, powinno ono znaleźć się na naszej liście menu. Pisaliśmy już o tym jak nietypowe torty weselne można teraz zamówić w profesjonalnych cukierniach.
Wiązanki ślubne
7 wskazówek na idealny tort weselny
Jednym ze stałych elementów każdego wesela jest tort weselny i jego krojenie przez młodą parę. Obecnie, najczęściej torty weselne realizowane są przez zakłady cukiernicze. W domowych warunkach praktycznie nie piecze się już tortów. Zresztą nowoczesne technologie cukiernicze pozwalają na stworzenie niespotykanych dotąd dekoracji.
Wiązanki ślubne
Tort weselny
Planując ślub, nie można zapomnieć również o takim detalu jakim jest odpowiednie przybranie kościoła.
Wiązanki ślubne
Dekoracja kościoła
Globalizacja dosięgnęła nas również w kwestii małżeństw. Coraz częściej zawieramy związki z osobami z innych krajów, a także innych kręgów kulturowych.  Jak przygotować gości na ślub i wesele, jeśli u naszego przyszłego małżonka zwyczaje weselne są zgoła inne niż u nas?
Wiązanki ślubne
Ślub wielokulturowy - Goście weselni
Jak podawać alkohol na weselu? Jaką temperaturę powinny mieć napoje? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z tego artykułu.
Wiązanki ślubne
Sposoby podawania alkoholu na weselu
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w ciągu całego życia. Trzeba zadbać o to aby był niezwykły i niezapomniany. Możecie zachować wspomnienia w specjalnej księdze weselnej.
Wiązanki ślubne
Księga weselna
Podziękowania dla rodziców, niesamowity zwyczaj Pary Młodej za włożoną w wychowanie troskę są wspaniałą, tradycyjną częścią każdego wesela. W związku z tym nie może o tej ważnej części zapomnieć żadna Para Młoda.
Wiązanki ślubne
Podziękowania dla rodziców
Portale ślubne prześcigają się w ustaleniach ile ostatecznie może kosztować ślub i wesele. Ale czy dla każdego forma wyliczeń jest taka sama?
Wiązanki ślubne
Ile kosztuje ślub i wesele
Coraz więcej Młodych Par ma potrzebę zorganizowania nietypowego, odmiennego od tradycyjnego ślubu i wesela. Pomysły są różne. Przeczytajcie.
Wiązanki ślubne
Nietypowy ślub
Tradycyjne polskie wesele w kwestii alkoholu jest mocno ortodoksyjne. Najpewniejszym sposobem na podanie alkoholu na weselu jest ustawienie wódki w butelkach na stole biesiadnym. Jest na to sposób!
Wiązanki ślubne
Drinki weselne
W tak piękny, wyczekiwanym dniu nie może zabraknąć odpowiedniej, eleganckiej dekoracji, która podkreśli moment ceremonii w kosciele czy też rozweseli atmosferę na sali weselnej.
Wiązanki ślubne
Dekoracje ślubne
Wiele osób poszukuje informacji jaki okres powinien minąć od dnia zaręczyn do dnia ślubu. Jest to sprawa indywidualna i wszystko zależy od pewncyh czynników, o których przeczytacie w artykule.
Wiązanki ślubne
Od zaręczyn aż do ślubu
Kiedy zaczynacie planować wesele macie zapewne określony cel jak powinno ono wyglądać. Zdarza się jednak że nie macie swojego pomysłu i chcielibyście, żeby ktoś Wam doradził. Kilka porad dotyczących stylu wesela.
Wiązanki ślubne
Jak wybrać styl wesela
samochod_art_small.jpgWybór samochodu którym będziecie chcieli podróżować podczas waszego ślubu nie jest łatwym zadaniem tym bardziej, że firm które oferują samochody jest cała masa. Co więc należy zrobić by odpowiednio "trafić" z wyborem?
Wiązanki ślubne
Samochód do ślubu
Wybór zaproszeń ślubnych jest jedną z bardzo ważnych czynności. Pamiętajcie że tak naprawdę jest to pierwsza forma informacji o Waszym ślubie dla Waszych gości. Dlatego też zaproszenia powinny mieć stosowną formę do uroczystości.
Wiązanki ślubne
Zaproszenia ślubne
Planowanie ślubu i wesela możecie rozpocząć od wypisania najważniejszych czynności które musicie wykonać, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Bez tego może okazać się że zapomnieliście o najważniejszym.
Wiązanki ślubne
Lista do zrobienia
Przygotowanie menu weselnego to jedna z trudniejszych decyzji jakie trzeba podjąć podczas organizacji uroczystości weselnej. Od tej decyzji wiele zależy a przecież ważne jest żeby nasi goście byli zadowoleni i czuli się dobrze.
Wiązanki ślubne
Menu weselne - przygotowanie
Jeśli zastanawialiście się jak rozmieścić gości przy stole weselnym przygotowaliśmy dla Was krótką ale treściwą poradę z której będziecie mogli skorzystać podczas planowania swojej uroczystości.
Wiązanki ślubne
Stół weselny - rodzaje
Aby wesele było udane i niezakłócone "problemami technicznymi" (których jest sporo) warto juz dużo wcześniej zastanowić się co można zrobić by usprawnić przygotowania. Para Młoda powinna móc liczyć na pomoc rodziców i świadków, których udział w przygotowaniach i już podczas uroczystości jest nieoceniony.
Wiązanki ślubne
Planowanie uroczystości weselnych
Kilka bardzo ciekawych napisów, które możecie wykorzystać na swoich trunkach weselnych.
Wiązanki ślubne
Napoje weselne - napisy
Add to Google Wesele Ślub


Makijaż na ślub

Stoły na wesele


www.psks.pl