Garnitur na ślub i wesele
Podczas przygotowań do ślubu, przyszła pani młoda jest przeważnie skupiona na swoim wyglądzie, tracąc gdzieś z oczu wizerunek pana młodego. A przecież wszelkie starania są na nic, jeśli pan młody nie zadba o pewne elementy.

A tu bywa bardzo różnie, niektórzy panowie panują nad wszystkim i wiedzą o czym muszą pamiętać, czasem czuwa nad tym mama albo siostra i też jest dobrze. Ale bywa tak, co jest częstym przypadkiem, że przyszły pan młody jest w kwestii wizerunku zagubiony jak dziecko we mgle i wymaga pomocy. I tu nie można się ograniczyć do zakupu garnituru czy innej formy ubrania. Kolejnym krokiem musi być dobranie dodatków pasujących do siebie i będących swoistym uzupełnieniem stroju. Kiedy już wszystkie detale mamy, to nadal nie jest koniec działań. Pozostają elementy, które wbrew pozorom są ważne także i dla idealnego wyglądu pana młodego.

Wiadomo, że mężczyzna nie zafunduje sobie tipsów, ale rzetelny manicure się przyda na pewno. Oczywiste jest, że nie zrobimy przyszłemu mężowi trwałej ondulacji, farbowania czy pięknego koka z loków, ale głębokie odżywienie, nawilżenie włosów, zakończone wykonaniem perfekcyjnym strzyżeniem w salonie fryzjerskim jest niezbędne. Fryzura powinna pasować do stroju, powinna być także dopasowana do typu twarzy pana młodego. Jeśli planujemy ubiory w strojnym, bogatym stylu, warto namówić ukochanego do użycia odrobiny żelu, w celu stworzenia lekkich fal lub drobnych loczków.

Do klasycznego stroju wystarczy tradycyjna, starannie przycięta i podgolona męska fryzura. O ile fryzura jest dosyć jasną sprawą to makijaż budzi wiele wątpliwości wśród mężczyzn, ale spróbujmy panów do tego przekonać. Ewentualny makijaż dla mężczyzny polega raczej na zatuszowaniu niedoskonałości i nadaniu skórze zdrowego wyglądu, nie stosujemy tu przecież cieni, róży, ani tuszy do rzęs, często ogranicza się do przypudrowania, aby zlikwidować błyszczenie, o czym panów uświadomić. Taki makijaż jest bardzo przydatny. Powoduje, że pan młody nie wygląda jałowo przy mocnym makijażu swojej ukochanej. A przede wszystkim poprawia i koryguje wygląd przed obiektywem kamery i aparatu fotograficznego. Często pan młody i tak spotka się z faktem, że tuż przed sesją zdjęciową zostanie muśnięty pudrem przez panią asystentkę.

Często Panowie planują zmianę fryzury z okazji ślubu i kiedy okazuje się, że golą głowę na gładko, taki puder potrzebny jest także w tym miejscu, aby łysina nie błyszczała się na zdjęciach.
 
Możemy także namówić swojego mężczyznę na kilka zabiegów u kosmetyczki, aby oczyścić i odżywić cerę. Niekiedy wskazane są także jakieś wspólne zajęcia sportowe dla zrzucenia zbędnych kilogramów.

Takie działania sprawią, że oboje w dzień ślubu będziecie wyglądać kwitnąco, a może takie zabiegi wejdą na stałe do harmonogramu zajęć obojga.
Wstecz
Powrót do góry