Modna fryzura ślubna

Dopełnieniem stroju panny młodej jest elegancka fryzura ślubna. Jednak aby tak było nie możemy tej sprawy zostawić na ostatnią chwilę.

Jeśli ślub jest planowany choćby z kilkutygodniowym wyprzedzeniem warto najpierw zadbać o ładny i zdrowy wygląd włosów. Podciąć popalone lub rozdwojone końcówki i dobrze je odżywić. Do tego celu można zaopatrzyć się w porządną odżywkę, serum a dodatkowo wspomóc je domowymi sposobami (np. maseczka z olejku rycynowego i cytryny na 20 min po ręcznikiem). Warto też przyjmować suplement diety zawierający witaminy i pierwiastki potrzebne do odżywienia włosów a także paznokci.Kiedy już wiemy ile czasu dzieli nas od  ślubu oraz wybrałyśmy sukienkę i nakrycie głowy możemy przystąpić do wyboru fryzury. Na początek można przejrzeć katalogi i zasięgnąć rady fryzjera, który powie nam jakie fryzury pasują do naszego kształtu twarzy. Jest to także czas na zastanowienie i próby koloryzacji, aby nie okazało się tuż przed ślubem, że rudy wyraźnie nam nie służy.

Fryzury ślubne


Niezwykle istotna jest informacja jakie planujemy ozdoby na głowę. Czy będzie to nakrycie (kapelusz, toczek) czy welon (i jak bardzo długi) czy jedynie skromny stroik. Ten fakt determinuje ułożenie włosów, ponieważ na przykład do welonów stosuje się często fryzury, które lekko go unoszą na czubku głowy lub po prostu służą za jego podstawę bo tam jest wpinany. A kapelusz powoduje, że panna młoda musi mieć albo rozpuszczone włosy albo bardzo nisko upięty kok.

Fryzura ślubna - krótkie włosy

W przypadku krótkich włosów jest mniej możliwości jednak warto się zastanowić czy nasze włosy powinny być silnie wymodelowane i usztywnione. Niestety właścicielki cienkich i bardzo miękkich włosów muszą pamiętać, że ich fryzura może w trakcie wesela zwyczajnie rozsypać się i opaść. Dodatkiem ozdobnym do takich fryzur może być brokat w sprayu lub bardzo ozdobna wsuwka podpinająca grzywkę lub bok włosów.

Fryzura ślubna - długie włosy

Długie włosy dają o wiele więcej możliwości. Mogą być wygładzone prostownicą jeżeli pani młoda planuje prostą, skromną suknię i prosty, nowoczesny bukiet. Lub przeciwnie, można sobie do takiej sukni zafundować burzę loków lub finezyjny kok z wpiętymi ozdobami. Przyjmuje się zasadę, że do skromnej sukni pasują fryzury wykonane z przepychem. Natomiast jeśli suknia sama w sobie jest strojna to warto na głowie zachować umiar. Wtedy sprawdza się gładki kok typu „banan” i rezygnacja z brokatu i świecidełek.

Należy także wziąć pod uwagę czy planujemy założyć coś na szyję. Jeśli ja ozdobimy krótkim naszyjnikiem lub bardzo wysokim, wiktoriańskim kołnierzem to włosy muszą być obowiązkowo upięte do góry lub po prostu krótkie, aby nie skracać optycznie szyi.

Widać więc, że wyglądu głowy pani młodej nie można zepchnąć na margines przygotowań, bo musi współgrać z resztą szczegółów. Włosy zawsze były i są kluczową ozdobą urody kobiecej, warto więc mądrze ten atut wykorzystać w tym ważnym dniu.

Wstecz
Powrót do góry