Nietypowe zwyczaje ślubne

Co kraj to obyczaj. Wprawdzie w Polsce hołduje się głównie Polskim tradycjom - chyba że ślub odbywa się między osobami różnej narodowości, warto jednak zapoznać się - choć z ciekawości - z innymi, czasami mocno nietypowymi, tradycjami ślubnymi.

Zwyczaje ślubne w Szwecji

Stara szwedzka tradycja nakazuje, aby Panna Młoda niosła ze sobą do ślubu bukiet. Nie jest to jednak zwykły bukiet, ale zestaw kwiatów mający odpędzać złe trolle. Wadą bukietu jest jego intensywny, nieszczególnie przyjemny zapach (z tego właśnie względu, tradycja jest już rzadko spotykana)

Zwyczaje ślubne w Maroko

W Maroku Panna Młoda powinna mieć na sobie coś żółtego (odpędza to złe moce) oraz coś zielonego (przynosi szczęście). Sale weselne również najczęściej dekoruje się w ten właśnie sposób. Ręce Panny Młodej, zdobi się tatuażami z henny, a podstawą weselnego posiłku jest ryba i kurczak, które stanowią symbole płodności. Gościom rozdaje się też migdałowe cukierki, które uważane są za afrodyzjak.

Zwyczaje ślubne w Meksyku

W Meksyku, ślub rozpoczyna się dopiero około 9 wieczorem. Panna Młoda nie musi być ubrana w jeden dominujący kolor. Dopuszczalne są wszystkie bogato zdobione suknie, w których może ona w pełnej krasie zaprezentować swoje wdzięki. Podczas ceremonii, Pan młody ofiarowuje swojej przyszłej żonie 13 monet, zwanych arras, które symbolizować mają Jezusa i 12 apostołów, oraz przynosić szczęście.

Zwyczaje ślubne we Włoszech

Ku odmianie wobec Meksyku, we Włoszech cała zabawa związana za Ślubem zaczyna się już od samego rana i najczęściej wybieranym dniem, jest niedziela. We Włoszech istnieje przesąd, aby nie brać ślubu w piątek ani we wtorek, gdyż przyniesie to pecha i małżeństwo nie przetrwa. W soboty wychodzą za mąż wdowy, żeniące się po raz drugi.

Wstecz
Powrót do góry