Pogoda w dniu ślubu
Choć byśmy wszelkimi możliwymi sposobami zaklinali pogodę, warunki jakimi może nas uraczyć matka natura w tym wyjątkowym dla nas dniu są nie do przewidzenia. Mylą się meteorolodzy więc i my musimy liczyć się z ich błędem. By zmienna aura nie zrobiła nam psikusa warto przygotować się na każdą możliwą ewentualność. Koszt takich dodatkowych, niejako opcjonalnych zabezpieczeń jest stosunkowo niewielki w porównaniu z nakładami poniesionymi na zaskakujący efekt pracy fryzjera, makijażystki, czy krawcowej.

Rozważyć więc musimy zakup lub wypożyczenie parasoli na wypadek deszczu i wybór pleneru do zdjęć ślubnych znajdującego się z bliskiej odległości od parkingu samochodowego lub z miejscem, w którym będziemy mogli się schronić. Deszczowy dzień często pociąga za sobą spadek temperatury. Pamiętajmy więc o sweterku bądź narzucie na ramiona i plecy dla Panny Młodej. Nie chcemy przecież odkładać podróży poślubnej z powodu grypy. Planując wesele na otwartej przestrzeni znajdźmy lokal, który umożliwia przeniesienie całej imprezy do wewnątrz bądź też zapewnia specjalne namioty imprezowe.

Jeśli pogoda kompletnie popsuje nam szyki i dzień okaże się iście deszczowy, nie załamujmy się brakiem możliwości na sesję plenerową. Wypożyczone stroje zazwyczaj możemy zwrócić w przeciągu kilku dni od naszego ślubu. Z pewnością w tym czasie warunki pogodowe poprawią się na tyle, by możliwe było udanie się w wyznaczone miejsce i zrobienie kilku pamiątkowych zdjęć. Nie rezygnujmy z tej szansy.
Wstecz
Powrót do góry