Porady ślubne

Dekoracja kościoła i sali weselnej
Od tego jak zadbamy o detale naszego przyjęcia, ceremonii, naszego wyglądu i stylu, zależy to w jaki sposób ten dzień zapadnie w pamięci naszych gości, ale co najważniejsze nas samych. Oczywiście najważniejsza jest istota tego zdarzenia, czyli początek nowej, wspólnej drogi życiowej, ale każde wspomnienie ma przeważnie także wymiar estetyczny.
Prezenty ślubne i dodatki
Czasy kiedy kończyło się to "uszczęśliwianiem" młodych 3 żelazkami, 2 robotami kuchennymi, 4 kompletami ręczników przeszły już do historii. Dziś sytuacja przedstawia się o wiele prościej i młodzi, aby uniknąć takich wpadek, albo robią listę prezentów ślubnych albo otwarcie mówią, że najmilej widzianym prezentem jest gotówka.
Podróż poślubna na statku
Biura podróży prześcigają się w wymyślnych ofertach, przedstawianych w różnych opcjach. Musi być różnorodność, ponieważ niektóre pary lubią się leniwie wylegiwać na plaży z drinkiem w ręce, a inne znów pragną spędzać czas bardzo aktywnie na zwiedzaniu lub uprawianiu sportów ekstremalnych. Obecnie modną, romantyczną formą wypoczynku młodożeńców są rejsy wycieczkowe.
Ślub w plenerze
Problemem może być też przekonanie księdza na odprawienia zaślubin poza kościołem. Ale coraz częściej można spotkać nowoczesnych duchownych, którzy rozumieją zapis, że Kościół to nie budynek a ludzie, którzy gromadzą się w tym określonym celu.
Kosmetyki i dieta przed ślubem
To, że Panna Młoda chce w dniu ślubu wyglądać pięknie jest oczywistością. Jak więc uniknąć sytuacji w której w dniu ślubu budzimy się z reakcją uczuleniową, a nasze ramiona i odsłonięty w sukni dekolt pokrywają krostki lub czerwone plamy?
Harmonogram przygotowań ślubnych
Aby przygotowania do ślubu nie były chaotyczne, można je odpowiednio wcześniej zaplanować. Jeżeli podejdziemy do tego rozsądnie, a przygotowania rozłożymy w czasie to jest szansa, że zaoszczędzimy sporo nerwów.
Wielki przedślubny stres
Stres towarzyszy nam całe życie, czasem jest go mniej czasem więcej. Ale są sytuacje, kiedy osiąga apogeum. Tak jest w przypadku przygotowań do ślubu i wesela, niezależnie czy jest to skromne przyjęcie czy huczne weselisko.
Zwyczaje weselne
Dzień ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Nic więc dziwnego że wokół samego ślubu narosło mnóstwo zwyczajów i rytuałów, które swoje źródła mają nawet w starożytności bądź wiekach średnich, a którym po dziś dzień chętnie hołdujemy.
Winietki na stoły weselne
Winietki mają wielu przeciwników ale podobna ilość osób uważa że są wspaniałym pomysłem i gwarantują udane wesele. Zobacz kiedy warto je zastosować i jak poradzić sobie z usadzeniem gości.
Idealna panna młoda
Bardzo często ważna jest wygoda, własny styl, lubiane kolory. To wszystko ma sprawiać, że czujemy się pewnie i dobrze ze swoim wyglądem. Co zrobić jeśli to się nie udaje?
Powrót do góry